85356AMILFT
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
85356AMILFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 2:1
Type : Multiplexer
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output : Yes/Yes
Series : -
Input : HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Supplier Device Package : 20-SOIC
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 900 MHz
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Package / Case : 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output : LVPECL
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 2
Base Product Number : 85356A
Description : IC CLK MULTPLX 2:1 900MHZ 20SOIC
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
Clock Multiplexer IC 2:1 900 MHz 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)